2018-2019 Honor Roll

First Term 

GRADE 7GRADE 8GRADE 9GRADE 9GRADE 9
Principal's ListPrincipal's ListPrincipal's ListFirst HonorsSecond Honors
Abigail Bemis, BraintreeSamuel Barry, HansonMason Abboud, East BridgewaterMichael Batchelder, BraintreeDarren Belizaire, Stoughton
Nadia Cassamajor, BridgewaterMadeline Dempster, PlymouthDario Boncaldo, BraintreeJayden Bixler, HansonMatthew Bolduc, Norwood
Sasha Cassamajor, BridgewaterJessica Gavin, WeymouthCaroline Bosse', LakevilleNicholas Buccella, WeymouthJacqueline Brown, Quincy
Millie Hynes, South BostonMatthew Keenan, WeymouthZhuyi Bu, BraintreeRenita Chen, QuincyColby Carey, Carver
Alannah Kearney, WeymouthAbby Lopes, BraintreeMairead Curran, QuincyJason Courtois, RandolphClaudia Casper, Hanover
Nathan Murray, WeymouthShannon Perfetuo, WeymouthLuke DiBona, WeymouthCasey Curran, AvonGabriella Damon, Brockton
Evan O'Brien, RandolphFirst HonorsElizabeth Fennessy, BraintreeDoreen DeJean, RandolphErsi Doci, Quincy
Isabella Theroux, QuincyAllyson Carey, CarverKatelyn Flynn, AbingtonCostas Dhimogjini, HolbrookLaura Donovan, South Boston
First HonorsOnyinyechi Chukwu, RandolphCaitlyn Fung, RandolphTighe Donovan, WeymouthJamie Fulton, Weymouth
William Cunniff Jr, QuincyWilliam DenHerder, WeymouthKassandra Genao, QuincyJacob Dreyfus, WeymouthJohn Giannandrea, Braintree
Brody Hession, AbingtonKerin Donovan, DorchesterKevin Hamilton, EastonElise Ferguson, RandolphShawn Harrington, Weymouth
Rory Mulkerin, BraintreeNate Pelton, PlymouthVincent Hua, DorchesterMargaret Flanders, BraintreeNathan Herman, Quincy
Scarlett Mulkerin, BraintreeKatie Santamaria, WeymouthTracey Maina, RandolphMaverick Gildea, HolbrookColin Hingston, Quincy
Natalie Nguyen, DorchesterEthan Tai, BraintreeEmma McLeod, WeymouthMolly Kate Gordon, HolbrookJulia Jeune, Holbrook
Gianluca Notaro, WeymouthMarcus Thurston, PembrokeColin Pham, RandolphMatthew Gratch, QuincySarah Kearney, Hanover
Nicholas Rucky IV, BraintreeSecond HonorsSasha Powers, WalpoleJessica Gustafson, WeymouthShane Kelly, Braintree
Nikky Su, South BostonDylan Araica, Hyde ParkAnBinh Tran, RandolphNam Huynh, BraintreeAlexis Kinsella, Holbrook
Finn Walsh, WeymouthMegan Baio, HolbrookKatie Trinh, QuincyAislinn Kelley, WeymouthLam Dan Le, Randolph
Second HonorsAngelina Coletti, QuincySwetha Venkatesan, QuincyTimothy Kelly, QuincySarah Marsden, Brockton
Benjamin Fennelly, QuincyCharles Conners, DorchesterCatherine Weafer, TauntonMatthew Kowalski, WeymouthGrace McCarthy, Rockland
Chloe McCauley, WeymouthHazel Cormier, Braintree Olivia LaBonte, WeymouthAdam McLaughlin, Dorchester
 Ava Kenneally, Weymouth Anh Le, RandolphMardochee Mexil, Brockton
 Nichole Marsters, Mashpee Yuezi Li, CantonMaura O'Brien, Avon
 Brendan McGourty, Quincy Kayleigh Maynard, HolbrookKaraline O'Toole, Quincy
 Shelby Parr, Randolph Maxwell McHugh, BraintreeLucy Quill, Weymouth
 Purav Patel, Braintree Kirsten Murphy, WeymouthSean Regan, Weymouth
 Roseanna Piroli, Quincy Victoria Robey, BraintreeSaliesha Rodriguez, Holbrook
 Gabrielle Sellars, Holbrook Joseph Thurston, PembrokeKaileigh Rosemond-Malone, South Boston
   Aidan Walsh, ScituateSydney Starck, Randolph
    Cameron Sullivan, Quincy
    Jake Swartz, South Boston
    John Watson, Hanover
GRADE 10GRADE 11GRADE 12
Principal's ListPrincipal's ListPrincipal's List
Gianna Arcabascio, PembrokeImuetiyan Eweka, RandolphMargaret Aeschliman, Westwood
Varshini Arumugam, QuincyKaitlyn Fox, QuincyKristen Burke, Milton
Sara DiVito, WeymouthOliver Hobson, CohassetMary Kate Clougherty, Braintree
Jillian Gobbi, WeymouthJennifer King, AbingtonHaley Donaghey, Bridgewater
Maeve Griffin, PembrokeAmanda Lorusso, HullAnnika Gregg, Milton
Alana McDermott, QuincyCaroline Marcotte, HanoverSebastien Joseph, Randolph
Nicole Miller, HanoverRachel Palmariello, HolbrookBrendan Kelly, Braintree
Tahlia Tah, RandolphSallyrose Savage, WeymouthOwen Kelly, Braintree
Yuran Wang, QuincyJustin Talluto, WeymouthMingjie Liu, Braintree
Christina Zhao, QuincyFirst HonorsErica MacSweeney, Canton
First HonorsAva Brady, WeymouthNgoc Mai, Braintree
Carly Akoury, WeymouthCaitlin Collett, BraintreeBrian Moriarty, Weymouth
Tracey Broughton, RandolphMeghan Cormican, QuincyCindy Nguyen, Holbrook
Tyler Dao, RandolphJohn Cristiani Jr, QuincyLindsey Nguyen, Randolph
Alexandria Galicki, WeymouthLauren George, QuincyCamron O'Connor, Marshfield
Elizabeth Galicki, WeymouthGianna Giannandrea, BraintreeRiley Salani, Weymouth
Ariana Hay, RandolphMadison Kelly, MiltonElizabeth Saltzman, Randolph
MacKenzie Holt, KingstonGrace Kennedy, QuincyHuy Tran, Stoughton
Aislin Kelleher, RocklandJoseph Krochko Jr, PembrokeYingyi Zhu, Braintree
Heather Kelly, MiltonKyle LaVallee, CarverFirst Honors
Lorcan Lavin, QuincyNicholas Mariani, WeymouthKelsey Akoury, Weymouth
Alaina Liddell, WeymouthJack McPartlin, BraintreeDrew Cahill, Braintree
Melanie McClay, PlymouthMegan Miller, QuincyAoife Delaney, Weymouth
Aidan McDonnell, QuincyOlivia Pacheco, RaynhamSarah Goslin, Weymouth
Amanda McEachern, BraintreeTara Quill, WeymouthAlexia Hansen, Hull
Ryan McGillicuddy, BraintreeOlivia Raneri, WeymouthGriffin Kennedy, Quincy
Samantha Min, RandolphEmma Thomas, HullKayley LaCombe, Weymouth
John Moriarty III, QuincyShiying Wu, QuincyDonggeun Lee, Milton
Thomas Morrell, ScituateSecond HonorsHaijinyue Li, Braintree
Amanda Notaro, WeymouthClare Arens, MiltonAshley Lomasney, Braintree
Rory O'Connor, BraintreeLauren Beardsley, QuincyEmma Lopes, Braintree
Samuel Rossini, RandolphAndrew Bradley, QuincyBridget McAleney, Weymouth
Emily Santamaria, WeymouthDuy Bui, RandolphHaley Mullen, Marshfield
Madison Stevens, QuincyVictoria Coakley, South BostonLuan Nguyen, Quincy
Nicole Stoddard, RocklandMatthew Conneely, WeymouthMaci-kate O'Brien, Holbrook
Tashia Thompson, QuincyJoseph Costello, HanoverOlivia Papay, Weymouth
Bethann Wong, WeymouthXiaolong Fang, BraintreeTyler Rachauskas, Weymouth
Yijia Zeng, QuincyAndrew Feterowski, QuincyKayleen Sickorez, Marshfield
Second HonorsLucas Francoeur, WeymouthBrandon Sullivan, Quincy
Brooke Alessi, CantonColleen Goulart, QuincyPauline Tran, Randolph
Taylor Alessi, CantonWilliam Greene, WeymouthMingyue Wu, Holbrook
Althaia Alexander, WeymouthErin Gustafson, WeymouthGengshu Xu, Braintree
Andrew Berman, BraintreeJacob Hammond, HolbrookSilvianna Zhao, Quincy
Mary Borges, RocklandAshley Hamparian, WeymouthSecond Honors
Nolan Brophy, HullEmily Harris, South BostonSiveny Augustin, Milton
Bridget Byrnes, HanoverBrandon Hayes, WeymouthAidan Benedetti, Weymouth
Hannah Calcagno, RaynhamTaryn Healy, QuincyVijay Blair, Randolph
Antonina Cimino, Hyde ParkChristian Hendricks, RocklandSloan Brewster, Hanover
Tyler Cooley, RandolphKyle Hurley, RocklandOwen Byrnes, Hanover
Linh Dinh, QuincySophie Jurkiewicz, QuincyAbigail DaCosta, Milton
Kobi George, RocklandJessica Knight, HanoverCarol Dhimogjini, Holbrook
Everett Hay, RandolphEleni Kroumpouzos, MiltonKatherine Evers, Braintree
Brendan Healy, QuincyAudrey Labadini, BraintreeCaitriona Flanagan, Weymouth
Ryan Healy, QuincyAlexandra Leerink, HinghamKelsey Harrington, Weymouth
Michael Larkin, BraintreePaisley MacNeil, WeymouthMackenzie Heath, West Bridgewater
Thomas Leydon, DorchesterMegan Marcel, PlymouthNicole Hersey, Avon
Hongyi Luo, WeymouthCaroline Morris, PembrokeFeiyang Liu, Randolph
Connor Marsters, WeymouthBenjamin Needel, ScituateBrian MacSweeney, Canton
Marie McCarthy, DorchesterJake Penny, BraintreeSean McA'Nulty, Milton
Katie McDermott, ScituateMarcus Pierre, HolbrookMarc-Andy Mexil, Brockton
Amelia McDonough, WeymouthLucien Polizio, BraintreeLilli Miller, Weymouth
Camille Minor, KingstonCaden Rakes, HolbrookBao Nguyen, Stoughton
Alonzo Morris, RandolphMariana Raposo-deSouza, QuincyBridgette O'Reilly, Weymouth
Margaret Murphy, WeymouthDavid Ryan, QuincyKatie Peckham, Quincy
Lauren O'Brien, RandolphPuyenni Sumani, RandolphNanqi Peng, Saugus
Grace O'Malley-Wilshere, QuincyAlexa Tibbetts, QuincyElla Piroli, Quincy
Kevin Pegurri, NorwellAmanda Wall, WeymouthHaley Reed, Norwood
Raj Ray, WeymouthRenee Warrell, PembrokeNicholas Ryan, Quincy
John Riley, Weymouth Monica Spain, Braintree
Jake Rowell, Randolph Yingsheng Tan, Quincy
Neeka Sabokrooh, Norwood Ashley Tran, Holbrook
Emily Shea, Braintree Jackie Udoji, Randolph
Daviann Solomon, Brockton Han Xu, Braintree
Matthew Tilden, Hyde Park Wenxi Yuan, Braintree
Alexander Umbro, Weymouth Christina Yue, Milton
Kylie Wright, Quincy Wenjun Zhao, Braintree
  Bingqing Zheng, Braintree

2017-2018 Honor Roll 

First Term
Second Term
Third Term